1:43 mastelio kolekciniai modeliukai

1:43 mastelio kolekciniai modeliukai

Kolekciniai modeliukai yra tikrų automobilių kopijos tik sumažinta versija. Jie nuo paprastų žaislų skiriasi tuo, kad pasižymi dideliu detalumu, o kaina kartais gali siekti ir triženklią sumą. Dažniausiai modeliukai asocijuojasi su sovietiniais metaliniais žaislais. Tačiau taip nėra, iš pirmo žvilgsnio darytas nuotraukas sunku atskirti nuo tikro modelio. Labiausiai paplitę modelių dydžiai yra 1:64, 1:43, 1:24 ir 1:18. Tai yra originalus automobilio dydis yra tiek kartų sumažintas lyginant su modeliuku.

Model scale

Vienas populiariausių Europoje, USA bei Azijoje yra 1:43 dydis. Jis prasidėjo Britanijoje, kur buvo gaminami tokio dydžio traukinių modeliai. Šio dydžio modelių galima rasti – lenktyninių, pagalbos, paprastų automobilių, sunkvežimių, karinės technikos, lėktuvų su laivais ir netgi žmogelių bei visą aptarnaujantį personalą.

Pirmasis 1:43 kolekcinis modelis buvo pagamintas Europoje French Dinky Toys Numeriu 24R Peugeot, 1951 metais. Šiais laikais dauguma gaminių gaminama Kinijoje, tačiau jų kokybė išties puiki įvertinant jų kainą. Jeigu kolekcininkui labiau rūpi kokybė, o ne kiekybė galima rasti rankų darbo gaminius ar pasimėgauti Minichamps siūlomomis grožybėmis. Žinoma, užtai teks nemažai susimokėti.

Rankų darbo modeliukai

Rankų darbo modeliukai

Jeigu dar nepradėjo kolekcionuoti, tačiau norite pradėti pirmiausia turėsite išsirinkti mastelio dydį, kokios kategorijos modelius norėsite kolekcionuoti ir svarbiausia namie surasti tinkamiausią vietą. Jūs net nustebsite kiek modelių yra išleista ir kiekvieną dieną išleidžiama vis naujų. Jeigu kalbėsime apie automobilius, kiekvienas jų kas metus ar kelis yra atnaujinamas todėl ir patys kolekciniai modeliai yra vis kitokie. Jeigu rinksitės mažą mastelį nukentės detalumas, tačiau reikės mažiau vietos namuose, bei piniginė labiau džiaugsis. Bet ir apžiūrinėjant patį modelį praleisite mažiau laiko ir neretais atvejais reikės su savimi turėti padidinamąjį stiklą, nes negalėsite įžiūrėti visų detalių.

Linkime sėkmingai pasirinkti savo kryptį!

Parašykite komentarą